Home Aktualitet ZYRTARE/ Vllaznia plas ‘bombën’, shkarkon Plorin dhe vendos si drejtor Tefik Osmanin

ZYRTARE/ Vllaznia plas ‘bombën’, shkarkon Plorin dhe vendos si drejtor Tefik Osmanin

499
0

Vllaznia ka plasur bombën në futbollin vendas shqiptar. Klubi shkodran ka shkarkuar nga posti i drejtorit sportiv Elvis Plorin dhe ka emëruar në vendin e tij Tefik Osmanin.

 

Rezultatet negative të kuqebluve sollën në vendimin e largimit të Plorit dhe presidenti Xhaferri beson se Osmani do të rikthejë stabilitetin në skuadër.

 

Osmani u largua gjithashtu nga Tirana në një moment jo të mirë të bardhebluve dhe merr kështu detyrën e dytë në karrierën si drejtor sportiv.

Sponsori ynë
Vllaznia 
Sponsored b
Previous articlePolicia jep detaje shokuese për eshtrat e gjetura në Sarandë: Trupi i pajetë u copëtua nga….
Next articleFOTO/ “E dua kombëtaren me gjithë zemër”, Broja: Qarkullojnë shumë të pavërteta