Home Aktualitet Zyrtare/ Shqipëria merr 3 pikët në CAS

Zyrtare/ Shqipëria merr 3 pikët në CAS

232
0
Sponsor

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i dha fitoren Shqipërisë: 3 pikë në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë më 14 tetor të vitit të shkuar në Beograd. Vendimi i CAS e çon kombëtaren shqiptare në kuotën e 10 pikëve në grup, në vendin e dytë me pikë të barabarta me Danimarkën që ka 1 ndeshje më shumë. Në vendin e parë ndodhet Portugalia me 12 pikë. Komisioni i Disiplinës së UEFA –s vendosi që t’ia japë 3 pikët Serbisë, pasi sipas gjyqtarit të takimit Shqipëria kishte refuzuar vendimin e tij për të rinisur lojën. Gjykata Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha të drejtë Shqipërisë, zyrtarët sportivë të të cilës provuan se nga gjyqtari nuk ka patur vendim dhe se ai vetëm i kishte pyetur përfaqësuesit e FSHF dhe lojëtarët nëse ishin në gjendje ta vazhdonin lojën.

Sponsored b
Previous articleVideo inkurajuese, personazhet VIP i japin zemër Partizanit për kualifikimin
Next articleDeda: Hiqjani Twitterin kryeministrave se po ngatërrojnë Ballkanin