Home Aktualitet Vllaznia në grupin 1 në Champions League

Vllaznia në grupin 1 në Champions League

682
0
Sponsor

Vllaznia është kampione në Shqipëri, e cila është në grupin 1 me Konak Belediyespor nga Turqia, WFC SFK 2000 Sarajeva e Bosnjës dhe Minsk nga Bjellorusia.

Sponsori ynë

 

Skuadra e femrave Vllaznia nga Shkodra ka mësuar kundërshtarët që ka në fazën paraeliminatore për Champions League në futboll.

Vllaznia është kampione në Shqipëri, e cila është në grupin 1 me Konak Belediyespor nga Turqia, WFC SFK 2000 Sarajeva e Bosnjës dhe Minsk nga Bjellorusia.

Në grupe tjera janë: 2: PAOK (Greqia), NSA (Bullgaria), Glentoran Belfast (Irlanda Veriut), Dragon 2014 (Maqedonia); grupi 3: Apollon Limassol (Qipro), Stjarnan (Islanda), Klaksvik (Ishujt Faroe), Hibernians (Malta).

Grupi 4: Twente (Holanda), ASA Tel-Aviv University SC (Izraeli), Ferencvarosi (Hungaria), Jeunesse Jonglënster (Luksemburg), grupi 5: Olimpia UT Cluj (Rumania), Pomurje (Sllovakia), Parnu (Estonia), Ekonomist (Mali i Zi); grupi 6:

Spartak (Serbia), Osijek (Kroacia), Benfica (Portugalia), Noroc Nimoreni (Moldavia); grupi 7: Gintra Universitetas (Lituania), Medyk Konin (Polonia), Wexford (Irlanda), Cardiff (Uells); grupi 8: PK-35 Vantaa (Finlanda), Kharkiv (Ukraina), FC Union Nove (Sllovakia), Rigas (Letonia).

Mini-turneu 5 ditor do të zhvillohet nga 11 deri në 16 gusht dhe ekipet kualifikuese i bashkohen 24 ekipeve evropiane me koeficientin më të lartë në një tjetër short që do të hidhet në 20 gusht.

Sponsored b
Previous article“Vrasja e Ibrahim Bashës u porosit nga burgu, hakmarrje për vrasjen e Shurdhit”
Next articleHetimet për vrasjen, Gjurmë gishtash në trupat e viktimave të turistëve çekë