Home Aktualitet U nda nga jeta ditën e sotme, Vllaznia nderon aktorin Zef Deda

U nda nga jeta ditën e sotme, Vllaznia nderon aktorin Zef Deda

321
0
Sponsor

Ditën e sotme është ndarë nga jeta ikona e humorit shqiptar, Zef Deda. Aktori shkodran ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare.

Caushlia admin

caushliacom

Caushlia.com! Shtepia e Lajmeve

Sponsori ynë
58 28
Edhe pse eliminimi i Ervinit ndòdhi të martën, ky lájm u komentua shumë në rrjèt dhe u konsiderua si një lèvízje e qèllimshme prèj prodùksionit. Ndonëse Ervini nuk ka bërë ‘zhurmë’ brènda shtëpisë, ai ka patur gjíthnjë një márrëdhënie shumë të mirë dhe ka qenë përherë personi që është dashur prèj të gjíthë shtëpisë ku kjo gjë u vërtetua dhe nga reagimi që ata patën në momentin që u lexua zarfi nga prodùksioni, ku dalja e Ervinit tingëlloi pak kèq për to....

https://caushlia.com/skandal-eliminimi-i-ervinit-i-paracaktuar-detaji-trondites-qe-nxorri-zbuluar-tch/
#guantanamocity #gjader
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Clearwater, Florida, ku një 34-vjeçar shqiptar, Renato Muhaj vrau me armë zjarri ish-partneren e tij, Suela Saliaj dhe më pas rrëmbeu vajën e tyre 8 vjeçe. Mediat amerikane shkruajnë se Muhaj ka goditur të dy prindërit e tij dhe u ka marrë celularët në mënyrë që ata të mos telefononin policinë. Kur kanë hyrë në banesën e Muhajt, oficerët kanë gjetur të vdekur nënën e vajzës së tij Suela Saliajn....

https://caushlia.com/emrat-e-rende-ne-florida-34-vjecari-shqiptari-vret-gruan-dhe-rremben-vajzen/
Një dëgjesë publike e cila u kthye në protestë ka ndodhur në Fshatin Guras të njësisë administrative Buçimas në Pogradec. Këshilli Bashkiak kishte njoftuar për një dëgjesë publike sot në orën 15:00 me banorët e zonës, për të konsultuar projekt-vendimin e Këshillit Bashkiak Pogradec për depozitimin e inerteve në zonën e ish-Gurores pranë këtij fshati. Banorët kanë kontestuar këtë propozim me zë të lartë duke i vënë me shpatulla pas mureve këshilltarët....

https://caushlia.com/pogradec-degjesa-qe-u-kthye-ne-proteste-banoret-e-gurasit-kryetari-mos-te-bej-gaf-te-na-sjelli-plehra-plas-sherri/

Pikërisht në nder të Zef Dedës, klubi i Vllaznisë e ka nderuar aktorin në prag të sfidës që shkodranët po luajnë momentalisht përballe Laçit në Loro Boriçi. Të gjithë lojtarët e Vllaznisë u bashkuan bashkë duke bërë foto me imazhin e Zef Dedës.

 

Një gjest fisnik nga klubi kuqeblu që kanë nderuar një ikonë të Shkodrës dhe gjithë Shqipërisë.

Sponsored b
Previous article22 Nëntori shpallet festë kombëtare në Shqipëri, Rama: Ja sugjeroj edhe Osmanit
Next articleVajza e tij humbi jetën në lule të rinisë pas një aksidenti në Maqedoninë e Veriut, familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit