Home Aktualitet Tirana gati t’i “rrëmbejë” kurorën e kampionit Teutës, spikat dhe dueli i...

Tirana gati t’i “rrëmbejë” kurorën e kampionit Teutës, spikat dhe dueli i mbijetesës. Ja sfidat e sotme

235
0
Tirana gati t’i “rrëmbejë” kurorën e kampionit Teutës, spikat dhe dueli i mbijetesës. Ja sfidat e sotme
Sponsor

Tirana gati t’i “rrëmbejë” kurorën e kampionit Teutës, spikat dhe dueli i mbijetesës. Ja sfidat e sotme

Sot, Kategoria Superiore do të luajë tre sfida mjaft interesante të javës së 32-të.

Në orën 16:45, në stadiumin “Selman Stërmasi” do të luhet ndeshja Tirana-Teuta.

Sponsori ynë

Tre pikë i duhen bardhebluve nga kryeqyteti për t’u shpallur matematikisht kampionë të ri të Shqipërisë duke i “rrëmbyer” kurorën e kampionit pikërisht durrsakëve.

 

 

Në po të njëjtën orë, do të zhvillohet në stadiumin “Skënderbeu”, dueli i mbijetesës Skënderbeu-Kastrioti.

[the_ad id=”1990″]

Me korçarët që pothuajse janë të rënë me matematikën që e mbajnë ende në lojë, ndërsa krutanët e Emiljano Çelës kërkojnë fitoren e 8-të radhazi në kampionati për t’iu larguar zonës “Play-Out” dhe për t’iu afruar Europës.

Në po të njëjtën orë, në stadiumin “Arena Egnatia” do të luhet takimi Egnatia-Laçi.

Rrogozhinasit e Zekerija Ramadanit synojnë tre pikët e mbijetesës, ndërsa kurbinasit luajnë pa ndonjë objektiv duke parë se çështja titull është pothuajse e përfunduar.

NDESHJET E DITËS SË SOTME –

 

Sponsored b
Previous articleRama – “Në Sharrë përgatituni të shkoni siç dilja unë në plazh”
Next articleÇmenduri/ Arrestohet në Kosovë ish-sulmuesi i Skënderbeut, vepër e rëndë penale dhe dyshohet për trafikim të qenieve njerëzore