Home Aktualitet Rama – “Në Sharrë përgatituni të shkoni siç dilja unë në plazh”

Rama – “Në Sharrë përgatituni të shkoni siç dilja unë në plazh”

560
0
Rama – “Në Sharrë përgatituni të shkoni siç dilja unë në plazh”
Rama – “Në Sharrë përgatituni të shkoni siç dilja unë në plazh”
Sponsor

“Në Sharrë nuk punon as karta e kreditit dhe as parajsat fiskale”, kështu është shprehur kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama teksa ka thënë gjatë fjalës së tij në Kongres tha se kjo forcë politike nuk do të bëhet mburojë për asnjë që “i ka marrë koka erë” dhe përfshihen në korrupsion.

[the_ad_placement id=”content”]

Sponsori ynë

Që borxhin nuk ja kam më askujt, kur i merr koka erë, por ia kam vetëm kësaj familje, vetëm këtij populli. Si mund t’i mbroj dhe t’i mbaj unë ata që më vënë në pozitë përpara ca të vegjëlve me mikrofona, dhe për çfarë për zorrën e atyre që nuk ndalojnë së ngrëni, dhe që nuk e kanë marrë vesh akoma, që në botën tjetër nuk punojnë kartat e kreditit, as parajsat fiskale. Madje në

Në Sharë, më mirë përgatituni të shkoni siç dilja unë dikur në plazh, se asgjë nuk ju dallon nga ata të tjetër atje, kështu që edhe kostumet leruani djemve, se me burrat e kam.

Të mbroj unë nga drejtësia në emër të pensionistëve ata të cilët duan të jenë edhe deputetë edhe ministra, por duan të kenë edhe pasuri. Po pse? Çfarë kanë ata më shumë se pensionistët, se mësuesit, se infermierët se gjithë ata të tjerët që i pikon djersa deri në fund të kurrizit? Dhe megjithatë na mbështesin, na japin besim. S’na mban ai i gjati, të gjatin nuk e beson njeri kur thotë që m’a bënë mbrapa krahëve. Kjo është e vërtetë, kush e beson, se dukesh edhe si hajvan. I kaloi këtu. Por mos u çudisni kur të më shikoni mua ndonjë ditë te dera e SPAK-ut me ndonjë përveshi nga këta. Unë i zgjedh depuetët, kryebashkiakët, e nivelet e tjera që i zgjedhim bashkarisht”, tha Rama.

Shih Videon

Sponsored b
Previous articleSPAK MER VENDIMIN PËR KRYEBASHKIAKUN E ERSEKËS: “NUK GJENDET ASNJË VEPËR PENALE”
Next articleTirana gati t’i “rrëmbejë” kurorën e kampionit Teutës, spikat dhe dueli i mbijetesës. Ja sfidat e sotme