Home Aktualitet Tërmet 4.3 i shkallës Rihter me epiqendër në Elbasan! Lëkundjet ndjehen në...

Tërmet 4.3 i shkallës Rihter me epiqendër në Elbasan! Lëkundjet ndjehen në Tiranë, Lushnje, Durrës e Berat

253
0
termet
Sponsor

Epiqendra e tërmetit ka qenë afër Elbasanit ndërsa është ndjerë edhe në Tiranë, Lushnje, Durrës, Elbasan, Berat

Lëkundje tërmeti janë shënuar rreth orës 00:17 minuta të 14 janarit 2024.

Sipas Institutit të Gjeoshkencës tërmeti me magnitudë 4.3 i shkallë rihter dhe thellësi 20.8 km  ka pasur epiqendrën në fshatin Shalës të Elbasanit.

Sponsori ynë

Tërmeti është ndjerë edhe në Tiranë, Lushnje, Durrës, Berat.

Sponsored b
Previous articlePLASIN VJEDHJET NË POGRADEC E MALIQ, 2 TË PROCEDUAR …
Next articleE rëndë! U tremb nga tërmeti, humb jetën 20-vjeçari në Lushnje