Sponsor
E rëndë! Ra nga shkallët pasi u tremb nga tërmeti, humb jetën 18-vjeçari në Lushnje

Konfirmohet viktima e parë nga tërmeti i mbrëmjes së djeshme.

18-vjeçari Daniel Rika nga Lushnja humbi jetën ndërsa ra nga shkallët pasi tentoi të largohej nga banesa në momentin kur po ndodhnin lëkundjet sizmike.

Sponsori ynë

I riu ka rënë nga shkallët e katit të dytë të banesës, ndërsa mësohet se i përkiste spektrit autik.

 

“Daniel Rika 18-vjeç, në nxitim për të dalë nga banesa është rrëzuar duke humbur jetën. Nuk merrte kurim për ndonjë sëmundje, por i përkiste spektirit autik. Trupi ndodhet në morg dhe do të tërhiqet nga familjarët për të kryer nderimet e fundit”, ka raportuar gazetari Julian Kasapi.

Sponsored b
Previous articleTërmet 4.3 i shkallës Rihter me epiqendër në Elbasan! Lëkundjet ndjehen në Tiranë, Lushnje, Durrës e Berat
Next articleShumë nga ju e konsumojnë për të humbur peshë, por njihuni me rreziqet e pirjes së ujit me limon çdo ditë