Home Aktualitet Të dielën kundër morrave dhe ekipit më të fëlliqur”, Tirona Fanatics ndez...

Të dielën kundër morrave dhe ekipit më të fëlliqur”, Tirona Fanatics ndez derbin: Në fushë ka 3 rezultate, në tribunë vetëm fitore

280
0
Sponsor

Kategoria Superiore bëhet gati për derbin e rradhës e të shumëpritur mes Tiranës dhe Partizanit. Dy rivalët e përbetuar do të përballen kokë më kokë në ‘Air Albania’ të dielën në orën 19:00 për javën e 14-të të Superiores.

Caushlia admin

caushliacom

Caushlia.com! Shtepia e Lajmeve

Sponsori ynë
58 28
Edhe pse eliminimi i Ervinit ndòdhi të martën, ky lájm u komentua shumë në rrjèt dhe u konsiderua si një lèvízje e qèllimshme prèj prodùksionit. Ndonëse Ervini nuk ka bërë ‘zhurmë’ brènda shtëpisë, ai ka patur gjíthnjë një márrëdhënie shumë të mirë dhe ka qenë përherë personi që është dashur prèj të gjíthë shtëpisë ku kjo gjë u vërtetua dhe nga reagimi që ata patën në momentin që u lexua zarfi nga prodùksioni, ku dalja e Ervinit tingëlloi pak kèq për to....

https://caushlia.com/skandal-eliminimi-i-ervinit-i-paracaktuar-detaji-trondites-qe-nxorri-zbuluar-tch/
#guantanamocity #gjader
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Clearwater, Florida, ku një 34-vjeçar shqiptar, Renato Muhaj vrau me armë zjarri ish-partneren e tij, Suela Saliaj dhe më pas rrëmbeu vajën e tyre 8 vjeçe. Mediat amerikane shkruajnë se Muhaj ka goditur të dy prindërit e tij dhe u ka marrë celularët në mënyrë që ata të mos telefononin policinë. Kur kanë hyrë në banesën e Muhajt, oficerët kanë gjetur të vdekur nënën e vajzës së tij Suela Saliajn....

https://caushlia.com/emrat-e-rende-ne-florida-34-vjecari-shqiptari-vret-gruan-dhe-rremben-vajzen/
Një dëgjesë publike e cila u kthye në protestë ka ndodhur në Fshatin Guras të njësisë administrative Buçimas në Pogradec. Këshilli Bashkiak kishte njoftuar për një dëgjesë publike sot në orën 15:00 me banorët e zonës, për të konsultuar projekt-vendimin e Këshillit Bashkiak Pogradec për depozitimin e inerteve në zonën e ish-Gurores pranë këtij fshati. Banorët kanë kontestuar këtë propozim me zë të lartë duke i vënë me shpatulla pas mureve këshilltarët....

https://caushlia.com/pogradec-degjesa-qe-u-kthye-ne-proteste-banoret-e-gurasit-kryetari-mos-te-bej-gaf-te-na-sjelli-plehra-plas-sherri/

Tifogrupi besnik i bardhebluve, ‘Tirona Fanatics’ ka bërë njoftimin e parë të zakonshëm përpara kësaj ndeshje. Sigurisht nuk kanë sesi të mos mungojnë thumbimet kundrejt rivalëve.

 

“Te dielen luajme kunder morrave, ekipit me te felliqur ne bote e tifozerise me te shemtuar gjithashtu. Dominimi, spektakli qe mbizoteron ne tribunat bardheblu tashme eshte nje fakt e nje tradite! Ndryshe nga fusha e blerte qe ka 3 rezultate, “fusha e tribunes” njef vetem FITORE! E tille do te jete historia edhe kete te diele! Kortezhi niset nga qendra e Kryeqytetit ne oren 17:00 e spektakli fillon qe aty! Forca Tirona – Forca Fanatics!”

Sponsored b
Previous articleVajza e tij humbi jetën në lule të rinisë pas një aksidenti në Maqedoninë e Veriut, familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit
Next articleI kushtoi barazimi me Moldavinë dhe Ishujt Faroe, Kombëtarja humbet vende në renditjen e FIFA-s