Home Aktualitet SUPERBATUTA E DOKLES: KRYETAR BASHKIE JO AI QË I HANË DUART, POR...

SUPERBATUTA E DOKLES: KRYETAR BASHKIE JO AI QË I HANË DUART, POR AI QË I HA B…

679
0
Sponsor

Pas një periudhe të gjatë tërheqje, deputeti historik i PS, Namik Dokle është rikthyer me një batutë aktuale lidhur me përzgjedhjen e kandidatëve socialistë për bashkinë e Tiranës. I njohur për humorin e tij, me batutën në fjalë, Dokle dëshmon se pavarësisht viteve nuk ka humbur asgjë nga gjetjet e tij origjinalë.
Gjatë një bisede të shkurtër me Artan Lamen, i cili e ka shpallur hapur ambicien e tij për të qenë kryetar i bashkisë së kryeqytetit me shprehjen e famshme: “më hanë duart për Tiranën”, Namik Dokle i është drejtuar Lames duke i thënë: “Eh mor Lame, e di që të hanë duart, por kandidat për kryetar më duket nuk zgjidhet ai që i hanë duart, por ai që i ha b…”.
Edhe Artan Lame ka rënë plotësisht dakort me këtë batutë të Dokles, pavarësisht se duart këtë herë nuk i hynë në punë.

Sponsored b
Previous article“Dorëzohet” dhe FMN-ja: kthen sytë nga financat islame, duke shprehur pëlqimin për to
Next articlePartizani me 1 mijë tifozë drejt Korçës