Home Aktualitet Skandal në Pogradec, nëna: Policia më la djalin 4 vjeç në komisariat,...

Skandal në Pogradec, nëna: Policia më la djalin 4 vjeç në komisariat, pa ushqim. E kam shtruar në spital

288
0
Sponsor

Nje femije 4 vjec kalon gjithe naten ne komisariatin e Pogradecit dhe me pas perfundon ne spital ne gjendje te keputur dhe shoku pasi ishte trembur nga policia,naten e 11 gushtit rreth ores 21 ai ka qene me te atin ne makine Bledi Leka nga Osnati i cili eshte arretuar nga policia me nje makine me dru pa dokumentat perkatese,ndersa femija ka pare gjithcka e sikur te mos mjaftonte kjo policia e ka mbajtur gjithe naten ne komisariat femijen e vogel,vetem ne oren 12 te nates polica njofton familjen per te marre femijen,por e ema e kish te pamundur te vije nga osnati deri ne pogradec deri ne ate ore te nates pasi nuk kishte as makina….

Majlinda Leka shprehet se “Policia më la fëmijën 4 vjeç në komisariat nga ora 22:00 deri në 09:00 të mëngjesit. Fëmija ndenji në komisariat pa gjumë dhe pa ushqim, ishte trembur shumë, tani e ka shtruar në spital. Nga dita e djeshme djali ka qenë shumë i shqetësuar. Tani doktorët e mbajnë me serume”.

Sponsori ynë

Kujtojmë se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 11 gushtit në fshatin Zvirinë, ku i mituri u shoqërua bashkë me të atin. Në lidhje me këtë rast, policia shprehet se janë lajmëruar familjarët për ta marrë, por duke qënë se ishin larg komisariatit, i mituri është mbajtur aty.

“E kemi trajtuar normalisht, e kemi mbajtur me kujdes. Lajmëruam familjarët e tjerë, por ishin larg komisariat”,- shprehen policët.

Ndiqeni…

Sponsored b
Previous articleShqipëria në histori, në vendin e 22-të të FIFA-s
Next articleCungu e ka me gjykimin: Ndëshkimi i Veliajt me të kuq ishte i tepërt