Sponsor

Benfika nuk mundi të mbante dot avantazhin 3-0 e pjesës së parë kundër Interit mbrëmjen e djeshme. Zikaltrit arritën që në fund të dilnin me një barazim 3-3 nga stadium “Da Luz”. Trajneri i Benfikës është i mendimit se ekipi i tij meritonte më tepër, por ka kritikuar ashpër arbitrimin. Shmidti e quajti katastrofë gjykimin e arbitrave.

Caushlia admin

caushliacom

Caushlia.com! Shtepia e Lajmeve

Sponsori ynë
58 28
Edhe pse eliminimi i Ervinit ndòdhi të martën, ky lájm u komentua shumë në rrjèt dhe u konsiderua si një lèvízje e qèllimshme prèj prodùksionit. Ndonëse Ervini nuk ka bërë ‘zhurmë’ brènda shtëpisë, ai ka patur gjíthnjë një márrëdhënie shumë të mirë dhe ka qenë përherë personi që është dashur prèj të gjíthë shtëpisë ku kjo gjë u vërtetua dhe nga reagimi që ata patën në momentin që u lexua zarfi nga prodùksioni, ku dalja e Ervinit tingëlloi pak kèq për to....

https://caushlia.com/skandal-eliminimi-i-ervinit-i-paracaktuar-detaji-trondites-qe-nxorri-zbuluar-tch/
#guantanamocity #gjader
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Clearwater, Florida, ku një 34-vjeçar shqiptar, Renato Muhaj vrau me armë zjarri ish-partneren e tij, Suela Saliaj dhe më pas rrëmbeu vajën e tyre 8 vjeçe. Mediat amerikane shkruajnë se Muhaj ka goditur të dy prindërit e tij dhe u ka marrë celularët në mënyrë që ata të mos telefononin policinë. Kur kanë hyrë në banesën e Muhajt, oficerët kanë gjetur të vdekur nënën e vajzës së tij Suela Saliajn....

https://caushlia.com/emrat-e-rende-ne-florida-34-vjecari-shqiptari-vret-gruan-dhe-rremben-vajzen/
Një dëgjesë publike e cila u kthye në protestë ka ndodhur në Fshatin Guras të njësisë administrative Buçimas në Pogradec. Këshilli Bashkiak kishte njoftuar për një dëgjesë publike sot në orën 15:00 me banorët e zonës, për të konsultuar projekt-vendimin e Këshillit Bashkiak Pogradec për depozitimin e inerteve në zonën e ish-Gurores pranë këtij fshati. Banorët kanë kontestuar këtë propozim me zë të lartë duke i vënë me shpatulla pas mureve këshilltarët....

https://caushlia.com/pogradec-degjesa-qe-u-kthye-ne-proteste-banoret-e-gurasit-kryetari-mos-te-bej-gaf-te-na-sjelli-plehra-plas-sherri/

“Për mendimin tim, lojtarët e mi meritonin ta fitonin këtë ndeshje. Jam i tmerruar nga performanca e arbitrave. E pabesueshme që kjo ishte e mundur në Ligën e Kampionëve. Sot (dje) keni provën që arbitrat nuk po prodhojnë rezultatin e duhur në fushën e lojës. Dhanë një penallti, e cila nuk ishte një penallti. Dhanë një karton të kuq, i cili nuk ishte një karton i kuq. Çdo gjë që mund të bëhej gabim, e bënë gabim. Për mua ishte një katastrofë të jep i sinqertë. Lojtarët e mi meritonin më shumë”, ka thënë Shmidti.

Sponsored b
Previous articleReforma e arsimit profesional, bashkohen tre shkollat profesionale në Korçë
Next articleE konfirmuar, Olta Gixhari shqiptarja më e bukur