Home Aktualitet Ikën i nxehti afrikan! Ja me sa gradë do të ulen temperaturat...

Ikën i nxehti afrikan! Ja me sa gradë do të ulen temperaturat nesër

749
0
Sponsor

Pas ditëve të nxehta të motit, temperaturat nesër (11 gusht) do të ulen me 3 gradë.

Instituti i Gjeoshkencave parashikon termometri do të shkojë 34 gradë Celcius.

Sponsori ynë

 

 

Instituti i Gjeoshkencave parashikon termometri do të shkojë 34 gradë Celcius.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 24 / 32 °C

në vendet e ulëta: 22 / 34 °C

në vendet malore: 15 / 30 °C

Mundësitë për reshje janë të pakta. Në zona shumë të izoluara, mund të ketë reshje në formë shtrëngate, më të mundshme në terrenet malore dhe ato pranë tyre gjatë pasditeve.

Ndërsa rreziku për zjarre pritet të jetë më i lartë në zonat e qarkut të Shkodrës (Jugperëndim), qarkut të Korçës (Lindje) dhe qarkut të Gjirokastër (Veri).

Sponsored b
Previous articlePOGRADEC/ Burrë e grua tregtonin kanabis. mbanin drogë edhe në shtëpi
Next articleMasakër në Vlorë, dyshohet për 8 të vdekur nga një përplasje me armë zjarri