Home Aktualitet POGRADEC/ Burrë e grua tregtonin kanabis. mbanin drogë edhe në shtëpi

POGRADEC/ Burrë e grua tregtonin kanabis. mbanin drogë edhe në shtëpi

642
0
Sponsor

 

Dy shtetas shqiptarë, me banim në qytetin e Pogradecit janë kapur në banesën e tyre të cilën e kishin si pikë shitjeje lëndësh narkotike.

Sponsori ynë

Çifti pogradecar mësohet se posedonte një sasi të konsiderueshme kanabis sativa, ndërsa Policia bën me dije se i ka arrestuar dhe pritet të merret edhe masa e tyre e sigurisë.

NJOFTIMI I POLICISË

Më datë 08.08.2018,  u arrestua në flagrancë shtetasi Sh. G., dhe u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Pogradec, për shtetasen E. G., vjeç 45 e 48, banues në Buçimas, Pogradec, pasi nga kontrolli në banesë, ju gjetën e bllokuan me cilësinë e provës materiale 132.8 gr. lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva. Neni 283/2 i Kodit Penal.  
Sponsored b
Previous articlePandeli Majko është i kërcënuar nga shërbimet sekrete iraniane
Next articleIkën i nxehti afrikan! Ja me sa gradë do të ulen temperaturat nesër