Home Aktualitet Donnarumma rikthehet në Serie A, huazim me të drejtë blerjeje!

Donnarumma rikthehet në Serie A, huazim me të drejtë blerjeje!

549
0
Donnarumma rikthehet në Serie A, huazim me të drejtë blerjeje!
Sponsor
Sezoni i parë i Gianluigi Donnarummas tek skuadra e Paris Saint Germain nuk shkoi aspak sipas planeve të tij dhe zërat për largim kanë filluar tashmë.
[the_ad id="1822"]

Duke u bazuar në burime të afërta me PSG, La Gazzetta dello Sport ka bërë të ditur se ish gardiani i Milanit ka shprehur dëshirën për tu rikthyer në Serie A.

Në Itali është vetëm një skuadër që ka mundësinë për transferimin e tij dhe ajo është Juventus, e cila me anë të Paraticit për pak se nuk e mori atë nga Milan.

Sponsori ynë

Zonja e Vjetër tashmë ka për synim që të shesë fillimisht Szczesnyn dhe pastaj do të krijohen mundësitë për afrimin e Donnarummas.

Me një pagë prej 12 milionë eurosh, Gigi fillimisht do të vijë në formë huazimi me të drejtë blerjeje dhe në rast se përmbushë pritshmëritë e klubit atëherë kjo e drejtë do të ushtrohet nga Agnelli.

 
[the_ad_placement id="content"]
Sponsored b
Previous article”Hamshori” ish deputet /Urim Gjata ia numëron pa doreza Bardh Kadillit.
Next articleSPAK NUK NDALET/ NIS HETIM NDAJ KRYEBASHKIAKUT KOLONJAR ERION ISAI DHE ZV/KRYETARES