Home Aktualitet ”Hamshori” ish deputet /Urim Gjata ia numëron pa doreza Bardh Kadillit.

”Hamshori” ish deputet /Urim Gjata ia numëron pa doreza Bardh Kadillit.

246
0
”Hamshori” ish deputet /Urim Gjata ia numëron pa doreza Bardh Kadillit.
Sponsor

Ai që emërimet dhe çemërimet në administratë, i bënte me ”provë”.

 

Sponsori ynë

Po si e harrove kaq shpejt ate çka i bere Pogradecit o batak ?! Nuk te mjaftoj ”mikesha” jote kandidate fituese, por do dhe PD-në !?

 

Po si harrove ?! Si e hodhe drejtoreshen e DSHP-së në kazani i plerave ne Oktopodi – Pogradec mbasi kishit pire dhe i i kishie shqyer undet me mjell ”misri” …

 

Shyqyr qe drejtoreshen e gjeti shoferi qe mblidhte plerat ne mengjes se sot do ishe ne burg akoma o i zi. Sa miliona mblodhe me emërimet e demokratëve ne punera…

 

Sa o maskara sa … Une Boden kam sharë, por ai kurrë veç ndihmës, as u mor dhe as mori lek nga dhe në emërimet në administratë… Kurrë…

 

Ti legen a e di çke bërë dhe si i ndaje postet dhe paratë, me legenet drejtues të PD-së në Pogradec, hajdutë që mbushën hararët dhe u zhdukën matanë oqeanit… Basha mirë apo keq, solli për herë të parë në politikën dhe ne keq-politikën, në keq-aeverisjen e një narko-shteti, ku jo ligji, jo qytetari, jo qytetaria, por krimi organizuar dhe trafiku bëjnë ligjin.

 

Në nje narkoshtet ku krimi i organizuar jo vetem te vret, por ble dhe shet vota. Sa nga ne u aktivizuam jo vetëm per te perçuar politikën Partisë Demokratike ?

 

Sa nga ne votuan ? Sa nga ne mbrojtën votën qytetare nga abuzuesit, ndryshuesit, bleresit, dhe vjedhesit e saj ???

 

Në një narkoshtet ku trafikantet e droges jo vetem punojne te qete, jo vetem spreken, por edhe vendosin kush do na qeverisë… Basha nuk solli rivjedhjen dhe ri’shitjen e votës, por një risi qytetare, europiane, perëndimore për shqipërinë dhe shqiptarët.

 

Basha solli një risi të re në PD. Risi që na duhet, dhe duhet ta përqafojmë të gjithë… Vertet kur e mesoj qe ti je pjelle e nje oficeri te ish sigurimit te shtetit në ministrinë e punëve të brendeshme , nuk te ve faj… Je i detyruar. Luga e çorbës ”mik”, luga e çorbës…te ben te vjellesh tere jeten …

Sponsored b
Previous articleItalia në shok/ 969 vdekje në 24 orët e fundit, numri më i lartë që kur nisi emergjenca
Next articleDonnarumma rikthehet në Serie A, huazim me të drejtë blerjeje!