Home Aktualitet Agron Shehaj largohet nga PD: Do qëndroj i pavarur, ja biseda me...

Agron Shehaj largohet nga PD: Do qëndroj i pavarur, ja biseda me Berishën

493
0
Sponsor

Deputeti i PD, Agron Shehaj është shprehur se nuk është më pjesë e grupit parlamentar, pasi është përjashtuar më herët nga Gazment Bardhi.

[the_ad_placement id=”content”]

Sponsori ynë

Në emisionin “Opinion” Shehaj deklaron se nuk është më pjesë as e PD. Ai thekson se partia duhet të rithemelohet me figura të reja intelektuale.

“Kjo nuk është alternativë. Asnjë nuk është alternativë tani, e Bashës jo e jo. Me Berishën kam folur dhe i kam thënë të njëjtën gjë që po them. Kanë qenë përgjigje që nuk më kanë bindur. Këto shqetësime i kam ngritur që në verë, duhej një rithemelim i vërtetë i PD, të vinin figura të reja, intelektualë të rinj. Duhet t’i jepnim një zgjidhje. Mund të ishte krijimi i një partie të re. Në këto momente nuk do ketë parti të re. Unë nuk jam pjesë e grupit parlamentar, jam përjashtuar. Gazment Bardhi më ka përjashtuar. Nuk i jam bashkuar mbledhjeve që ju përmendni, kam preferuar që të mos jem pjesë. Njerëzit te opozita nuk shikojnë shpresë sepse ka një ngërç dhe nuk besoj se jemi alternativë në zgjedhjet e ardhshme. Unë propozoj që ne duhet të ndërtojmë një alternativë të besueshme të bënim një rinovim total, të bëhej një rinovim. Në momentin që kam vendosur që të mos jem më pjesë e PD, nuk pres tani që të rinovohet. Duhen figura të reja”,-tha Shehaj.

[the_ad id=”1990″]

Deputeti i Vlorës e konfirmoi qëndrimin e tij dhe në një prononcim për Balkanweb dhe shtoi se deri në fund të mandatit do të qëndrojë si i pavaru

r.[the_ad_placement id=”feed”]

 

Sponsored b
Previous articleU dërgua me urgjencë në spital, zbulohet gjendja e lojtarit të Burrelit
Next articleAksident i rëndë në Tapizë, shoferja 22-vjeçarja përplas për vdekje kalimtarin