Home Aktualitet 20-vjetori i masakrës së Srebrenicës, Vuçiç qëllohet me gurë në kokë

20-vjetori i masakrës së Srebrenicës, Vuçiç qëllohet me gurë në kokë

657
0
Sponsor

BOSNJE-
Boshnjakët duke se nuk e kanë pritur aspak mirë praninë e kryeministrit të Serbisë Aleksandër Vuçiç në 20 vjetorin e masakrës së Srebrenicës.

Rreth orës 12:50 në Potocari ku po mbahet ceremonia Vuçiç është qëlluar me gurë në kokë. Lajmi raportohet nga Telegrafi serb, shoqëruar me foto e video nga incidenti. Sipas gazetes, Vuçiç ishte duke vendosur lule në një pllakë përkujtimore, kur u sulmua me gurë nga masa që ishte prezentë.

Sponsori ynë

Ndërhyrja ka qenë e shpejt duke e mbrojtur atë dhe duke e shoqëruar per në makinë , por sulmi nuk mund të shmangej për shkak të kontaktit të ngushtë në mesin e njerëzve të cilët rrethuar rrugës.

Powered by WPeMatico

Sponsored b
Previous articleTifozët festojnë 3-pikëshin, Tirana dhe Prishtina vishen kuqezi pas vendimit të CAS-it
Next articleVllaznia, dëmtohen Shtubina dhe Bardulla