Home Sport Futboll Xhaka, nga më i miri, te penalltia e humbur që eleminoi Zvicrën...

Xhaka, nga më i miri, te penalltia e humbur që eleminoi Zvicrën (VIDEO)

672
0
Sponsor

Ndeshja e parë e fazës së 1/8-ave që u luajt me Polonisë dhe Zvicrës përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1, çka bëri që të shkojë në shtesa, por as aty nuk gjeti zgjidhje. U desh që lojtarët t’iu drejtoheshin penalltive, ndërsa Granit Xhaka bën gabimin fatal, duke humbur gjuajtjen e dytë. Ishte vendimtare kjo gjuajtje, e cila eliminoi helvetët nga ky edicion.

Edhe pse është shfaqyr dy herë radhazi “Njeriu i Ndeshjes”, kjo nuk i shërbeu Granit Xhakës që të gjuante saktë. Madje, sfera e tij përfundoi larg kuadratit, si të thuash se mund të ishte dhe e qëllimshme. Megjithatë, Zvicra tashmë është jashtë Europianit prej Xhakës.

Sponsori ynë

The post Xhaka, nga më i miri, te penalltia e humbur që eleminoi Zvicrën (VIDEO) appeared first on Lajme Sportive nga vendi e bota – Qiriu.net.

Powered by WPeMatico

Sponsored b
Previous articleMoment qesharak te darka e Kombëtares, Kukeli zhgënjen De Biazin (VIDEO)
Next articleRei Manaj në Serinë B