Home Aktualitet Takaj konfirmon premion prej 100 mijë eurosh

Takaj konfirmon premion prej 100 mijë eurosh

682
0
Sponsor

Edhe për takimin e radhës në Ligën e Europës, që do të luajnë kundër Sportingut të Lisbonës, bardhekuqtë do të kenë në dispozicion 100 mijë euro premio për fitoren apo ndoshta edhe për barazimin, pasi edhe një pikë e marrë jashtë fushe konsiderohet si një rezultat pozitiv.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vetë presidenti Ardjan Takaj, i cili pak javë më parë ka konfirmuar ekzistencën e një premioje të tillë për ndeshjet europiane. Mandej kjo premio është konfirmuar ditën e djeshme nga burime zyrtare pranë klubit bardhekuq.

Sponsori ynë

Këta të fundit kanë bërë me dije se premioja do të jetë e njëjta siç është konfirmuar më herët nga presidenti dhe se ajo do të vazhdojë të jetë e vlefshme për të gjitha ndeshjet Ligës së Europës, në rast të marrjes së rezultatit pozitiv. Edhe pse nuk kanë marrë asnjë pikë në grupin ku bëjnë pjesë, duhet thënë se korçarët janë ekipi i parë i Superiores që merr pjesës në fazën e grupeve në një kompeticion të tillë.

 

Sponsored b
Previous articleSHQIPERI PORTUGALI LIVE NE CAUSHLIA.COM
Next articleSkënderbeu përkrah PSG-së e Bajernit, lë pas Interin dhe At.Madridin