Home Aktualitet Skënderbeu përkrah PSG-së e Bajernit, lë pas Interin dhe At.Madridin

Skënderbeu përkrah PSG-së e Bajernit, lë pas Interin dhe At.Madridin

720
0
Sponsor

Bardhekuqtë e Skënderbeut, me 43 pikë të grumbulluara në 18 ndeshje kampionat kanë vendosur një rekord të ri për klubin korçar. Në Arenën Europiane, ata janë lënë pas vetëm nga “jashtëtokësorët” e PSG-së, që kanë 51 pikë të grumbulluara në 19 javë kampionat, Bajer Mynihu në Gjermani me 46 pikë në 17 javë kampionat, si dhe “përbindëshat” e Olimpiakosit që në 15 javë të luajtura kanë marrë të gjitha fitore, duke grumbulluar 45 pikë

Skënderbeu renditet i katërti në Europë, me 43 pikë të grumbulluara në 18 takime, së bashku me Gentin me po 43 pikë, por në 20 javë kampionat. Bardhekuqtë kanë lënë pas Leiçesterin në Angli me 38 pikë, Interin në Itali me 36, PSV në Holandë me 41. Gjithashtu, Atletiko Madridin në Spanjë me 35 pikë dhe Porton në Portugali me 36 pikë, por portugezët kanë luajtur vetëm 14 javë kampionat.

Sponsori ynë
Sponsored b
Previous articleTakaj konfirmon premion prej 100 mijë eurosh
Next articleElbasan, vrasje për hakmarrje