Home Aktualitet Skëndërbeu – Partizani, tension mes tifozëve, shkaku biletat

Skëndërbeu – Partizani, tension mes tifozëve, shkaku biletat

575
0
Sponsor

Skëndërbeu – Partizani, tension mes tifozëve, shkaku biletat 

Vetëm pak minuta pa startuar sfida mes Skëndërbeut dhe Partizanit, situata pranë stadiumit është tensionuar. Dy tifozëritë përkatëse të ekipit korçar dhe atij kryeqytetas janë “përplasur” me njëra-tjetrën. Tensioni ka ardhur si pasojë e mungesës së biletave për tifozër miq. Të cilët nuk kanë arritur të pajisen me biletë, pasi tek biletaria janë informuar se janë shitur.

Kështu ”Demat e kuq” të nervozuar ndaj biletashitësve,  të ndodhur jashtë stadiumit kanë hedhur flakanë në fushë.

Sponsori ynë

Gjë që ka alarmuar policinë, e cila është dashur ka rrethuar stadiumin, por nuk kanë mjaftuar. Ka  qënë Kristi Vangjeli ai i cili është afruar pranë tifozëve për të qetësuar situatën.

 

Sponsored b
Previous articleZjarr në Komisariatin nr.3 në Tiranë
Next articleBashkia Maliq, Xhevdet Belishta kundër Gëzim Topçiut