Home Aktualitet Protesta e Opozites! Euronews: Mijera shqiptare kerkojne doreheqjen e Edi Rames!

Protesta e Opozites! Euronews: Mijera shqiptare kerkojne doreheqjen e Edi Rames!

642
0
Sponsor

[the_ad id=”1150″]

Protesta e sotme e opozitës dhe qytetarëve shqiptarë përballë kryeministrisë nuk ishte lajm vetëm i mediave në Shqipëri, por bëri jehonë edhe në mediat ndërkombëtare.
Gjigantët europianë të Euronews, raportuan se mes protestuesve ishin edhe studentë, të cilët protestuan kundër tarifave të larta të vendosura në kuadër të reformës arsimore nga “Qeveria Rama”.
Euronews e cilësoi protestën si një nga më madhështoret në Shqipëri. Në lajmin e saj të shoqëruar me videon e mëposhtme ky rrjet televiziv informon se Opozita protestoi me moton “Rama ik”!

Per me teper klikoni linkun

Sponsori ynë

 

Sponsored b
Previous articleUEFA publikon datat dhe oraret e ndeshjes, ja kur luan Shqipëria në Ligën e Kombeve
Next articleVIDEO/ Interi katastrofë, Spal e çon në 7 numrin e ndeshjeve pa fitore të zikaltërve