Home Aktualitet Pogradec/Me probleme mendore dhe i pakontrolluar, bën namin në fshat

Pogradec/Me probleme mendore dhe i pakontrolluar, bën namin në fshat

526
0
Sponsor

Një 29 vjeçar në fshatin Rëmenj të Pogradecit ka shkaktuar trazira në ambientin ku ishte.

 

Sponsori ynë

Dëmtoi me mjete të forta një automjet duke i thyer xhamin dhe dëmtuar targën. Po ashtu i vuri zjarrin dhe një dyqani aty pranë.

 

Nga verifikimet që u bënë, 29 vjeçari kishte probleme me shëndetin mendor.

 

Njoftimi i policisë:

 

DVP Korçë/Procedohet në gjendje të lirë 1 shtetas për veprën penale të dhunës

 

-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin:

 

E. T., 29 vjeç, banues në fshatin Rëmenj, Pogradec, pasi më datë 12.11.2023, ka thyer me mjete të forta pasqyrën dhe i ka dëmtuar targat e automjetit një 25-vjeçari, si dhe ka djegur me zjarr verandën e dyqanit të një 53-vjeçari, në fshatin Rëmenj. Nga verifikimet e kryera rezulton se 29-vjeçari vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.

Sponsored b
Previous articleLajmi i fundit/ Pas kokës, gjendet edhe trupi i dekompozuar! Dyshohet se i përket një dy personave të zhdukur
Next articleUEFA i dedikon reportazhin e veçantë Silvinjos dhe Shqipërisë