Home Aktualitet Ndahet nga jeta Ard Daullxhiu, ‘i mjeri më i famshëm’ në Shqipëri

Ndahet nga jeta Ard Daullxhiu, ‘i mjeri më i famshëm’ në Shqipëri

951
0
Sponsor

Ka ndërruar jetë ditën e sotme Ardi Daullxhiu. Ai njihet si “i mjeri më i famshëm” në Shqipëri që u bë i njohur për publikun pas thirrjes që i bënte bashkisë së Durrësit për t’i ndërtuar një banesë.

Mësohet se ai ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në spitalin e Durrësit, si pasojë e një ataku kardiak. Fillimisht ai kishte ndjerë dhimbje në gjoks teksa ishte duke shitur fara në tregun e Durrësit dhe menjëherë ka marrë biçikletën për të shkuar në Urgjencën e Spitalit të qytetit, por është rrëzuar pa ndjenja në tokë në momentin që ka hyrë brenda rrethimit të spitalit.

Sponsori ynë

Ardi Daullxhiu u bë i njohur pas ekspozimit në rrjetet sociale dhe kërkesave për ndihmë ekonomike në mënyrë që të dilte nga mjerimi i thellë ku ndodhej, ku pas thirrjeve publike drejtuar Bashkisë, mundi që të kishte një strehë.

Sponsored b
Previous articleZonja e Parë/ Kush është Armanda, gruaja e Presidentit të sapozgjedhur, Bajram Begajt
Next articleKrepa me miell qiqrash, super të shëndetshme!