Home Aktualitet Mediat: Basha kandidon Halim Kosovën për Tiranën, Durrësin nuk ia jep Dukës,...

Mediat: Basha kandidon Halim Kosovën për Tiranën, Durrësin nuk ia jep Dukës, ia beson Grida Dumës

748
0
Sponsor

TIRANË-
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do ti japë fund sot ankthit të pritjes së një kandidati për Bashkinë e Durrësit. Pritet që sot kryedemokrati të zyrtarizojë emrin që do përfaqësojë të djathtën në këto zgjedhje. Mediat shkruajnë sot se Basha nuk do t’ja besojë Agron Dukës këtë bashki, kandidati i propozuar nga Partia Republikane. Mësohet se ai do të kandidojë Grida Dumën për Durrësin.

Nëse kjo ndodh, PD-ja mund të humbasë edhe një tjetër aleat në zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Ora 10:30 do të jetë vendimtarja për të mësuar çdo të ndodhë.

Sponsori ynë

GARA PER TIRANEN, BASHA KANDIDON HALIM KOSOVEN
Partia Demokratike pritet të bëjë publike kandidaturën e së djathtës për bashkinë e Tiranës. Mediat shkruajnë sot se pas disa sondazheve të zhvilluara në Tiranë, ku PD-­ja testoi fillimisht 10 emra dhe më pas duke i reduktuar në katër emrat më të kuotuar, mjeku i mirënjohur Halim Kosova ka rezultuar si një prej më të mbështeturve në Tiranë.

Halim Kosova, Grida Duma, Jorida Tabaku dhe Besnik Aliaj kanë qenë katër emrat më të kuotuar nga lista e propozimeve të ardhura prej 11 degëve të PD-­së në Tiranë. Kontributi që ka dhënë Kosova si mjek, por dhe si ish­drejtues i spitalit “Mbretëresha Xheraldinë” ka bërë që ai të ketë mbështetjen më të madhe për të sfiduar për një mandat në Bashkinë e Kryeqytetit. Por, edhe rezultatet e Kosovës në organizimin e zgjedhjeve në njësinë 5 që konsiderohet bastion i së majtës, kanë rritur mbështetjen e PD-­së për kandidaturën e tij.

Sponsored b
Previous articleTrileqe
Next articleLSI zyrtarizon 15 kandidaturat për Bashkitë, Meta porosi për zgjedhjet