Home Aktualitet Mbrojtësi kroat kalon vizitat mjekësore te Interi, nesër firma dhe zyrtarizimi

Mbrojtësi kroat kalon vizitat mjekësore te Interi, nesër firma dhe zyrtarizimi

620
0
Sponsor

Skuadra e Interit më në fund ka arritur akordin me mbrojtësin kroat të Atletiko Madrid, Sime Vrsajlko. Zikaltrit kanë gjetur gjuhën e përbashkët me klubin spanjoll dhe Vrsajlko do të vijë në formë huazimi me detyrim blerje në fund të sezonit.

Sponsori ynë

Sipas “CalccioMercato”, mbrojtësi kroat ka kaluar vizitat mjekësore në ambientet e klubit zikaltër dhe nesër do të firmosë kontratën me ekipin e Spaletit. Anësori i djathtë do t’iu kushtojë plot 17.5 milionë euro drejtuesve të Interit dhe kjo shumë do të paguhet në fund të sezonit të ardhshëm.

Vrsajlko bëri një paraqitje shumë të mirë në Botërorin “Rusi 2018” dhe ishte një nga lojtarët më të mirë të Kroacisë finaliste. Pavarësisht paraqitjes së tij, Atletiko Madrid nuk preferon ta mbajë në skuadër, duke detyruar kroatin të largohet përfundimisht nga zikaltrit.

 

Sponsored b
Previous articleFormacionet zyrtare të Karabak-Kukësi/ Azerët zbresin në fushë me “peshat e rënda”
Next articleVetëflijohet gruaja e gjyqtarit Hallunaj, vuante nga depresioni