Home Aktualitet Korçë/ Edhe 11 raste te reja me Covid-19

Korçë/ Edhe 11 raste te reja me Covid-19

849
0
Sponsor

Edhe 11 raste te reja me Covid 19 ne Korce duke e cuar ne 14 ne total numerin e te infektuarve.Burime te siguruara thane se behet fjale per 11 persona tw tjerw pjestare te familjares se 32 vjecarit dhe ciftit te moshuar si dhe persona te tjere me lidhje pune me te riun. Nga ana e autoriteteve lokale te shendetesise po ndiqet e gjithe protokolli i percaktuar ne raste te tyre duke gjurmuar te gjithe personat e kontaktit te tre te diagnostikuar me koronavirus vetem pak ditë më parë..
Megjithate, duhet pritur informacionin zyrtar te ministrise se shendetesise per rastet qe vijne nga qyteti me i madh ne juglindje te vendit.

Sponsored b
Previous articleLAJM I FUNDIT/ Një punonjës me koronavirus në Kadastrën e Korcës, mbyllet institucioni
Next articleMinistrat e Jashtëm të BE i thonë “Po” negociatave me Shqipërinë dhe Maqedonin e Veriut