Home Aktualitet Incidenti, Kukësi “masakrohet” nga UEFA, por nuk përjashtohet

Incidenti, Kukësi “masakrohet” nga UEFA, por nuk përjashtohet

693
0
Sponsor

Kukësi humbet në tavolinë me rezultatin 3-0 ndeshjen me Legian e Varshavës, gjobitet 70 mijë Euro dhe 2 kompeticione të Europës pa tifozë, por shpëton nga përjashtimi. Vendimi është zbardhur ditën e martë nga Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në UEFA.

Ndeshja Kukësi-Legia u ndërpre në minutën e 52 të pjesës së dytë, pasi lojtari polak Duka u qëllua në kokë me sende të forta. Ngjarja sipas delegatit të ndeshjes dhe vëzhguesve cenoi sigurinë duke sjellë pezullimin e sfidës.

Sponsori ynë

Pas vendimit të UEFA-s përmes një interviste për A1Report shefi i ekipit të Kukësit, Jonuz Hallaci deklaroi se vendimi është shumë i rëndë dhe se do të shikojmë mundësinë për apel, por verilindorët fajësojnë për ngjarjen policinë dhe tifozët. “Vendimi ndëshkues dhe i padrejtë, masat janë ekstreme duke parë rrjedhën e ngjarjes.

Ne pranojmë përgjegjësinë si klub, por policia dhe tifozeria na lanë në baltë. Na vjen shumë keq për penalitetet rënda, vendimi i paargumentuar.

Ne jemi të detyruar që ta pranojmë vendimin, do ta apelojmë deri në CAS në ditët në vijim. Po marrim masat, janë dëmtuar imazhi dhe financat e klubit.

Apel të gjithë tifoizëve të tregohen të kujdesshëm. Ishim të përgatitur për të hyrë në grupet e Europa Leages, por akoma nuk frikësohemi, nuk jemi qaramanë, do të japim maksimumin në ndeshjen e kthimit”deklaroi ai. – See more at: http://shqiptarja.com/news.php?id_legami=178972#sthash.6sB5CoSX.dpuf

Sponsored b
Previous articleKujdes: Kjo bimë në banesë mund të vrasë në më pak se një minutë një fëmijë dhe brenda 15 minutash një të rritur
Next articleProjekti 12 mln euro për sportin në Korçë