Home Aktualitet I shkul djalit zemrën nga kraharori, nëna e çmendur: Mision nga Zoti

I shkul djalit zemrën nga kraharori, nëna e çmendur: Mision nga Zoti

460
0
Sponsor
I shkul djalit zemrën nga kraharori, nëna e çmendur: Mision nga Zoti
Një nënë 32 vjeç ka masakruar djalin e saj 5-vjeçar. Farai Chirashi sulmoi me goditje të njëpasnjëshme me thikë djalin e saj Scott disa muaj më parë, në banesën e tyre në Alva të Skocisë.
Doktorët e gjetën djalin e vogël të masakruar, të gjakosur dhe me zemrën e shkulur nga kraharori.
Prokurorët e deklaruan autoren e ngjarjes si të pafajshme, pasi avokatët e saj e paraqitën si person me probleme mendore. Gjykata e lartë në Glasgow mori gjithashtu edhe deklaratën e një doktori psikiatër, i cili tha se Chirashi kishte halucinacione me përmbajtje të çuditshme fetare.
Sipas tij, nëna  besonte se ishte dërguar në një mision nga Zoti në momentin që kreu vrasjen makabre.

 

Sponsored b
Previous article“Incidente” në Uashington, fiken dritat në Shtëpinë e Bardhë dhe në Departamentin e Shtetit
Next articleBE dridhet – Cipras në Moskë