Home Kuriozitete ‘Fotografohet shpella nëntokësore e alienëve në Mars’

‘Fotografohet shpella nëntokësore e alienëve në Mars’

674
0
Sponsor

Pajisja Mars Curiosity i NASA-s ka shkrepur mijëra fotografi gjatë dekadës së kaluar duke eksploruar sipërfaqen e Marsit, por një imazh i ri që duket të jetë një portë e hapur në planetin e kuq ka tërhequr vëmendje të veçantë.

Le t’i marrim gjërat me radhë: Nuk është një hyrje e botës tjetër në një tempull të huaj. Kjo portë e dukshme për në nëntokën marsiane ka të ngjarë të jetë një formacion i vogël shkëmbor me origjinë natyrore, raporton Vice.

Sponsori ynë

NASA nuk e ka komentuar ende këtë detaj delikat në foton e Curiosity. Formimi i ngjashëm me derën është i fundit në një seri karakteristikash të çuditshme jashtëtokësore të vërejtura gjatë dekadave nga eksploruesit ndërplanetarë, robotikë dhe njerëzorë, që kanë ndezur imagjinatën e shikuesve.

Sponsored b
Previous articleErdogan: Turqia nuk e mbështet anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO
Next articleLëkundje tërmeti në Fier dhe Vlorë