Home Aktualitet Emigrantët shqiptarë kthehen në mëmëdhe për të festuar, ka fluks në Kapshticë

Emigrantët shqiptarë kthehen në mëmëdhe për të festuar, ka fluks në Kapshticë

228
0
Sponsor

Fluks në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Shqiptarët po kthehen për të kaluar festat e fundvitit pranë familjeve të tyre, duke sjellë një fluks në këtë pikë kufitare.

Fluksi më i madh është ne hyrje nga Greqia në drejtim të vendit tonë. Për të përballuar numrin e madh të lëvizjeve të mjeteve autoritetet tona të kufirit kanë shtuar numrin e sporteleve duke punuar me 4 të tillë në hyrje e tre të tjera në dalje.

Sponsori ynë

Paraditen e sotme bëjnë me dije burime pranë pikës kufitare nga vendi fqinj në drejtim të vendit tonë kanë kaluar me shume se 2200 shtetas shqiptarë e të huaj

The post Emigrantët shqiptarë kthehen në mëmëdhe për të festuar, ka fluks në Kapshticë appeared first on Kolibri.

Sponsored b
Previous articleKapshticë/ Shqiptarët po torturohen në kufi
Next articleZbulimi tronditës i BBC, një nga themeluesit e kishave ungjillore dyshohet se ka torturuar dhe abuzuar seksualisht me dhjetëra besimtarë