Home Aktualitet Di Biagio jep dorëheqjen në transmetim direkt: Respekt për Dinamon, nuk bëhem...

Di Biagio jep dorëheqjen në transmetim direkt: Respekt për Dinamon, nuk bëhem barrë për skuadrën

505
0
Sponsor

Tekniku i Dinamos, Di Biagio dha mendimin e tij pas sfidës së humbur 2-3 me Teutën. Trajneri dha dorëheqjen, dukeTekniku i Dinamos, Di Biagio dha mendimin e tij pas sfidës së humbur 2-3 me Teutën. Trajneri dha dorëheqjen, duke u shprehur se nuk dëshiron të bëhet barrë për skuadrën. 

Dorëheqja? Gjithë jetën kam qenë njeri i ndershëm, korrekt dhe i sinqertë dhe sot jap dorëheqjen në respekt të një klubi me histori si Dinamo. Ndoshta nuk kam arritur t’u transmetoj këtyre djemve atë që kisha, porn ë ndeshje duhet të bësh më shumë. Jam këtu për të falenderuar drejtuesit dhe klubin pasi është me histori të rëndësishme. Drejtuesit po bëjnë një punë të madhe për ta ringritur lart.

 

Sponsori ynë

Gjatë gjithë karrierës sime kam patur ndershmërinë dhe sinqeritetin e për këto arsye heq dorë nga kontrata ime 2-vjeçare pasi nuk dua të jem peshë për klubin. Mendoj që në jetën e një njeriu, respekti dhe ndershmëria vlen më shumë sesa fitorja. Jam ndjerë mirë në Shqipëri dhe jam i emocionuar para jush sot. I vlerësoj shumë shqiptarët dhe më vjen keq që nuk arrita ta çoj në fund misionin tim.” – tha ai.

Sponsored b
Previous articleNga Lutfi Dervishi/ Berisha, beteja e radhës apo e fundit?
Next articleDoli në mbështetje të Palestinës, arrestohet aktivistja Greta Thunberg