Home Aktualitet A ka përgjegjësi Policia e Shtetit për ngjarjet në ndeshjen Kukësi-Legia? (VIDEO)

A ka përgjegjësi Policia e Shtetit për ngjarjet në ndeshjen Kukësi-Legia? (VIDEO)

594
0
Sponsor

tifo-kukesi2-660x330
Kukësi duhet të kënaqet vetëm në raundin e tretë të Europa League pas ngjarjet e djeshme në “Qemal Stafa” i kanë shuar plotësisht shpresat e verilindorëve për të arritur një rezultat historik. Edhe pse skuadra polake, Legia e Varshavës shihej si favorite absolute ndaj kuksianëve, ajo ë ndodhi në tribuna pritet ta penalizojë rëndë skuadrën shqiptare.

 

Sponsori ynë

Përplasjet mes tifozëve, jashtë dhe brenda stadiumit, hedhja e sendeve në fushë dhe goditja e futbollistit mik pritet ti japin fitore në tavolinë ekipit polak.

Por skena të tilla ishin paralajmëruar edhe më herët, edhe nga Portali Albeu.

Tifozët e Legias njihen si racistë dhe nazistë, pasi shpesh herë kanë nxjerrë parrulla kundër shqiptarëve, më saktësisht ndaj atyre të Kosovës. Ultrasit e Legias së Varshavës janë parë shpesh herë në stadiume me parullën “Kosova është Serbi” dhe kanë qënë po këta tifozë që erdhën edhe në Tiranë, shkruan Portali Albeu.

Por çfarë bëri Policia e Shtetit? Çfarë masah mori për të penguar përplasjet dhe ngjarjet e shëmtuara? A ishte e përgatitur ajo për episode të tilla pas paralajmërimit të mediave shqiptare dhe polake?

Këto pyetje duhet ti përgjigjet Policia e Tiranës, e cila kishte për detyrë mbarëvajtjen e ndeshjes…

Powered by WPeMatico

Sponsored b
Previous articleA ka përgjegjësi Policia e Shtetit për ngjarjet në ndeshjen Kukësi-Legia? (VIDEO)
Next articleHabit policia: S’pati incidente mes tifozëve, në Kukësi-Legia!