Home Aktualitet Trajner i ri dhe përgatitje për finalen e Superkupës, Laçi i rikthehet...

Trajner i ri dhe përgatitje për finalen e Superkupës, Laçi i rikthehet fushës së blertë

609
0
Sponsor

Surpriza e kësaj vere, ishte padyshim kalimi i Laçi në turin e dytë të Ligës së Europës, duke eliminuar skuadrën e Anorthosis. Me largimin e Laçit nga Europa, erdhi dhe largimi i teknikut të përkohshëm Besnik Prenga, i cili qëndroi me kurbinasit për afro 2 muaj.

Sponsori ynë

[the_ad id=”1672″]

Pas eliminimit, bardhezinjtë morën disa ditë pushim për të rifituar energjitë e humbura, ndërkohë që sot do të rikthehen në stërvitje, ku do të përgatiten për finalen e Superkupës së Shqipërisë që luhet në datën 12 gusht ndaj Skënderbeut.

Gjatë ditës së sotme, pritet që Laçi të emërojë edhe trajnerin e ri që do të përgatisë skuadrën për finalen dhe më pas për Kategorinë Superiore, ku ashtu si vjet, edhe këtë sezon, Laçi do të synojë kalimin në Kupat e Europës.

 

 

Sponsored b
Previous articleFakiç është i sigurt: Ky Skënderbe nuk ndryshon nga viti i kaluar, po ndjekim politikën tonë
Next articleBerisha ‘dhëmbë për dhëmbë’ me Thaçin: Komente mjerane, s’mund të pastrohesh me mbetje të kuzhinës së Beogradit