Home Aktualitet Tirana shpallet kampione pas fitores në derbi me Partizanin

Tirana shpallet kampione pas fitores në derbi me Partizanin

642
0
Sponsor

Tirana ka fituar derbin me Partizanin duke u shpallur kampione.

Ky është titulli i 26-të që Tiranë fiton në kampionatin shqiptar të futbollit.

Sponsori ynë

Ndeshja e luajturë në ‘Elbasan Arena’ përfundoi 1-2 me gola të shënuar Skuka për të kuqtë dhe Nikqi dhe Totre për bardheblutë.

Me këtë fitore, Tirana arriti 70 pikë, ndërsa në vend të dytë gjendet Laçi me 57 pikë.

Partizani mbetet në vend të 3-të me 49-të pikë pas humbjes në Elbasan.

ore

Sponsored b
Previous articleRama: SPAK e ka derën hapur për mua dhe për PS
Next articleDalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane, ja linku ku mund të kontrolloni emrat fitues