Home Aktualitet Tifozët e Interit pushtojnë faqet e Sassuolo-s dhe kërkojnë nder! Trajneri Dionisi...

Tifozët e Interit pushtojnë faqet e Sassuolo-s dhe kërkojnë nder! Trajneri Dionisi i acaron me deklaratën e tij

621
0
Sponsor

Kundershtari i fundit ne Serie A dhe i sezonit per Milanin eshte Sassuolo. Tashme, ne oren 18:00, ne 22 maj, Milani do te zbrese ne fushen e ekipit te Reggio Emilias qe ka zhvilluar super sezon por qe nuk do te kape kupat e Europes.

Alessio Dionisi, trajneri i Sassuolos, tha për DAZN pas fitores ndaj Bolonjës dhe në kuadër të ndeshjes kundër Milanit: “Arbitrat e Scudettos? Sinqerisht, nuk na shqetëson aspak. Është stimuluese.

Sponsori ynë

Ne duam të përfundojmë mirë dhe do ta bëjmë. Mundohemi ta nderojmë kampionatin deri në fund. Ne e dimë vlerën e ndeshjes për kundërshtarin tonë dhe jemi më shumë të motivuar nga kjo, edhe sepse stadiumi do të jetë plot si disa herë të tjera të sezonit.

Fitoftë më i miri, që ndoshta është kundërshtari ynë, por ne do të përpiqemi sepse duam ta përfundojmë kampionatin në mënyrën më të mirë të mundshme. Rreziku për të mos bërë mirë kundër Milanit do të jetë.

Milani e meriton atë që ka bërë deri tani, ne do të bëjmë gjithçka për të arritur në 53 pike dhe kthejme parashikimin…”. Fjali keto qe nuk jane pritur mire nga tifozet e Interit qe kane reaguar ne rrjetet sociale.

Ne fakt, prej dites se djeshme, profili i Instagramit ne Facebook dhe Instagram eshte pushtuar nga mesazhe te interisteve qe kerkojne: “Luani drejt dhe e dini se si te luani”, ose edhe mesazhe drejtuar Berardit, Scammaccas dhe Raspadorit, qe kane nje dobesi per Interin pasi jane tifoze…

 

Sponsored b
Previous articleI ngacmoi të dashurën kameriere, shqiptari vret me thikë biznesmenin në Greqi
Next articleMasa të ftohta ajri po vijne drejt Shqiperise. Sinoptikani grek zbulon fenomenin e papritur, ja kur pritet te vijeTë papriturat e motit vazhdojnë, pasi duket se ardhja e verës është shtyrë të paktën edhe për një javë.