Home Aktualitet Superliga, zyrtarizohet kalendari i javes se 30-te

Superliga, zyrtarizohet kalendari i javes se 30-te

759
0
Sponsor

Sektori i garave prane federates Shqiptare te futbollit ka zyrtarizuar kalendarin për javën e 30-të të Kategorisë Superiore. Java e ardhshme do te luhet ne fundjave ku ditën e shtunë do të luhen tre takime ndërsa të dielën dy.

[the_ad id=”1150″]Takimi i parë do të luhet mes Laçit dhe Flamurtarit në orën 16:00 ne Kurbin, ndërsa dy përballjet e tjera Skënderbeu -Tërbuni dhe Teuta me Kukësin zhvillohen në orën 19:00.Ne korce Skenderbeu zhvillon nje ndeshje per formalitet perballe Terbunit qe tashme duket i “dorezuar” ndersa ne “Niko Dovana”, Teuta dhe Kukesi do perplasin “Briret” ne nje ndeshje mjaft decizive per vendin e 3-te qe te con ne kupat e europes.

Sponsori ynë

Dy takimet e mbetura të së dielës, Bylis – Tirana dhe Partizani – Vllaznia do të startojnë në 16:00.

Kategoria Superiore – Java e 30-të

E shtunë, më 16 prill

Laçi – Flamurtari ( Stadiumi i Laçit, Ora 16:00)

Skënderbeu – Tërbuni ( Stadiumi ‘Skënderbeu’, Ora19:00)

Teuta – Kukësi ( Stadiumi ‘Niko Dovana’, Ora 19:00)

E diel, më 17 prill 

Bylisi – Tirana ( Stadiumi ‘Adush Muça’, Ora 16:00)

Partizani – Vllaznia ( Stadiumi ‘Qemal Stafa’, Ora 16:00)

Sponsored b
Previous articleElbasan, vrasje për hakmarrje
Next articleJa sa kushtojnë biletat e derbit