Home Aktualitet Privatizimi i Kepit të Rodonit nga Frroku, Kisha Katolike: Nuk janë të...

Privatizimi i Kepit të Rodonit nga Frroku, Kisha Katolike: Nuk janë të autorizuar nga ne, donin të përfitonin

517
0
Sponsor

­ të cilët u përfshinë në sherrin për ccështje pronësie.

 

Sponsori ynë

Frroku dhe të tjerët u hoqën si përfaqësues të Kishës dhe nisën rrethimin e pronës, por u përballën me banorët. Konflikti nisi me grushte, vijoi me përdorimin e sendeve të forta dhe degradoi me përdorimin e armës.

 

Ndërkohë sot, përfaqësuesja e Kishës Katolike në këtë zonë, zonja Ana Shtjefni, tha për News24, se këta persona nuk janë përfaqësues të Kishës. Sipas saj ata nuk janë autorizuar nga Kisha dhe se kanë dashur vetëm të përfitojnë nga ky konflikt.

 

Kisha Katolike:

 

S’janë të autorizuar nga ne, donin të përfitonin.

Sponsored b
Previous articleHikrra, një nga ushqimet më të shëndetshme që nuk po hamë
Next articlePatatja e ëmbël, ilaçi natyror për diabetin