Sponsor

Dikur ishte dhëndri i Berishës që xhonglonte financiarisht për të fundosur Sport Klub Partizanin. Ndërsa sot është vëllai i Rames që xhonglon financiarisht për Sport Klub Partizani.

Gazetari Elton Qyno ka komentuar arrestimin e Jamarbër Malltezit, dhëndrit të Sali Berishës i akuzuar për afera me privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”.

 

Sponsori ynë

Qyno shprehet se Partizani ka për ‘t’ia ngrenë kokën’ si Berishës po ashtu edhe kryeministrit Rama.

 

“Hajde radha. Partizani, ka për t’iu ngrenë kokën të dyja palëve.

 

F.C Partizani, u fundos nga qeveria Berisha duke e kthyer një klub amator vetëm që dhëndri i Berishës të merrte pronën ku shtrihej kompleksi sportiv i klubit.

F.C Partizani, tashme është sërish në lojë, ku pas ardhjes në pushtet të Ramës, u ngrit dhe u fut në superiore.

Emra te rinjtë dhe shumë të ngushtë në lidhje me Ramën, kanë dalë në skenë dhe triblojnë topin financiar, përmes logos se F.C Partizani.

Dikur ishte dhëndri i Berishës që xhonglonte financiarisht për të fundosur Sport Klub Partizanin.

Ndërsa sot është vëllai i Rames që xhonglon financiarisht për Sport Klub Partizani.

 

Te dyja palët luajnë me Partizanin.”-shkruan Qyno.

Sponsored b
Previous articleGjykata Speciale lë në burg Malltezin, arrest shtëpie për Bektashin. Nesër pyetet Berisha
Next articleBerisha nuk shkon në gjykatë: Zbatoj Kushtetutën, akuzat janë të sajuara