Home Aktualitet Jamarbër Malltezi në gjykatë për masën e sigurisë (Foto)

Jamarbër Malltezi në gjykatë për masën e sigurisë (Foto)

548
0
Sponsor

Jamarbër Malltezi ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Posaçme, ku pritet të njihet me masën e sigurisë.

Këto janë pamjet që vijnë nga seanca gjyqësore që po zhvillohet në Gjykatën e Posaçme.

 

Malltezi ne Gjykate

 

Sponsori ynë

Dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha u arrestua të shtunën me urdhër të SPAK. Ai akuzohet për korrupsion dhe pastrim parash, në lidhje me privatizimin e ish-klubit Partizani.

Akuzat penale të ngritura nga SPAK:

Sali Berisha – Korrupsioni pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë kryer në bashkëpunim, (neni 260 ) dhe 25 i K.Penal

Jamarbër Malltezi – Korrupsion pasiv në bashkëpunim (neni 260) dhe Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale, (neni 287) i K.Penal;

Fatmir Bektashi – Korrupsion aktiv dhe Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale, (neni 287) i K.Penal

Sponsored b
Previous articleJam rritur në Bosnje, mes frikës dhe urrejtjes ndaj muslimanëve. Tani i shoh gabimet e Gjermanisë për Gazën
Next articleGjykata Speciale lë në burg Malltezin, arrest shtëpie për Bektashin. Nesër pyetet Berisha