Home Aktualitet Blushi tregon cila ka qenë marëveshja e heshtur me Ramën

Blushi tregon cila ka qenë marëveshja e heshtur me Ramën

675
0
Sponsor

Blushi tregon cila ka qenë marëveshja e heshtur me Ramën

I gjendur përballë akuzave se po kritikon se ka mbetur i pakënaqur, se nuk është ministër, apo se ka pasur një pakt me Edi Ramën për ta pasuar si kryetar partie, Ben Blushi është përgjigjur sot në emisionin “Opinion”. Blushi ka rrëfyer se nuk ka asnjë ambicje të hyjë në kabinet, se në mënyrë xhentëlmene nuk e ka folur jurrë me Ramën temën e përfshirjes së tij në kabinet (as nga ai as nga unë tha Blushi). Por Blushi ka treguar një sekret. Pasi e mbështeti Ramën në vitin 2003 dhe 2005 për tu ngritur në krye të PS, Blushi pretendon se i ka thënë ish mikut të tij Edi: ‘Unë do të mbështes për sa kohë ti të na shpiesh drejt fitores”. Rama i humbi zgjedhjet e 2009 dhe kjo qe thyerja e tij e parë e madhe me Blushin.

Sponsored b
Previous articleDita e Shën Gjergjit në këndvështrimin Islam
Next articlePartizani-Tirana/ Prag derbi, aromë trukimesh, akuza tifozësh