Home Kuzhine Makarona me kёrpudha

Makarona me kёrpudha

832
0
Sponsor

 

 Përbërësit

500 gr makarona
2 tufa preshë
250 gr kërpudha
2,5 decilitra ajkë
2 kokrra qepë
3 thelbinjë hudhër
2 lugё gjalpë
4 lugё kaçkavalldjathe
kripë
piper

 Hapat

1

Nё gjalpin e shkrirё fёrgohet qepa e grirё imёt duke i shtuar dhe hudhrёn e imtёsuar dhe ajkёn, tё shoqёruar edhe me sasinё e preferuar tё kripes dhe piperit.

Sponsori ynë
2

Kjo pёrzierje salcё pёrgatitet nё harkun kohor prej rreth 10 minutash.

3

Pjesёt e bardha tё preshёve priten nё rathё tё hollё cilindrik dhe i shtohen salcёs e pёrgatitur.

4

Kёrpudhat e prera i fёrgojmё nё tiganin e lyer me nje lugё gjalpё dhe pastaj i shtojmё salcёn, dhe tё tёrёn e ziejmё edhe pёr disa minuta.

5

Nё fund bashkohen me makaronat e zier dhe mbi to hidhet djathi kaçkavall i imtёsuar nerende.

6

Ju befte  mire

Sponsored b
Previous articleA duhet të blejmë syze mjekësore për fëmijët për shkak të tabletëve dhe pajisjeve elektronike?
Next articleRitvani u kap, tani ta ushqejme e ta respektojme!!